O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Co nowego?

Go Plus - Go Plus

Go Plus to wcale nie są debiutanci... Ich pierwszy album "La Montanara" ukazał się w Kitty-Yo jako z pierwszych wydawnictw tego labelu już w 1996 roku. Pierwsze wydawnictaw Kitty-yo to noise'owe Surrogat i Wuhling, potem dopiero pojawiły się elektroniczno-akustyczne akcenty (To Rococo Rot, Tarwater), które wytwórni przyniosły etykietkę "post-rock-label". Go Plus rozszerzyło wówczas muzyczne spektrum Kitty-Yo i jasno przyznało się do popu (co w tamtych latach nie było łatwe w labelach niezależnych). Kluczową postacią w zespole jest od początku Pit Przygodda (tak, tak, to nieprzypadkowa zbieżność nazwisk, o czym dalej...), który pisze wiekszośc tekstów i piosenek. Lekkie gitarowe utwory pop, inteligentnie i zręcznie skomponowane, z bardzo lirycznymi niemieckimi tekstami. Ponieważ jednak album został wydany przed rozwinięciem dystrybucji przez Kitty-Yo, dotąd pozostaje jedną z niedocenionych, ale z pewnością najpiekniejszych perełek niemieckojęzycznej muzyki pop.
Ta płyta wyprzedziła tez trochę swoje czasy, pewnie gdyby ukazała się 2-3 lata później, odniosłaby duży sukces.
A słowo stało sie ciałem przy drugiej płycie "Largo", produkowanej przez Tobiasa Levina (producent min. Tococtronic, Kante, Mina). Poniewaz wcześniej odszedł dotychczasowy wokalista Dirk Weiss, Pit postanowił sam zacząć śpiewać swoje teksty.
"Largo" to świetna produkcja pop, z wieloma odwołaniami i zapożyczeniami z The Beatles, Beach Boys/Brian Wilson, XTC (Go Plus to zresztą tytuł jednego z singli XTC). Album stworzony dla większej publiczności niż debiutancki, wydany przez Kitty-Yo, jednak w dystrybucji V2, dzięki czemu album osiagnął bardzo dobre wyniki sprzedaży, przede wszystkim wciąż jednak w krajach niemieckojęzycznych. Krótko po opublikowaniu "Largo" grupe opuścił basista i przez dwa lata zespól trwal w pewnym zawieszeniu. W 2001 roku basistą Go Plus został brat Pita, Christian "Lumpi" Przygodda, znany przede wszystkim ze swoich solowych elektronicznych wydawnictw dla Karaoke Kalk, jako Hausmeister. Pierwszym sprawdzianem nowego składu (ze starym perkusistą Larsem O'Horlem) była wspólna trasa koncertowa z Kante.
Dzięki tej trasie i przeprowadzce wszystkich członków zespołu do Hamburga, zespół odzyskał dawną formę i chęć nagrywania nowych numerów.
Trzecia płyta "Go Plus" to album pełen niespodzianek, pięknych piosenek przypominających czasem Leonarda Cohena czy francuskiego barda Georgesa Moustaki.
To jedna z takich płyt, na których w miarę słuchania odkrywa się coraz więcej, teraz, kiedy śpiewany język niemiecki nie jest juz w Europie (i także w Polsce) taką barierą jak kiedyś (to zasługa min. Kante, Barbary Morgenstern, Laub...), Go Plus wyjdzie na pewno poza trójkąt G-A-S (Niemcy-Austria-Szwajcaria) i na pewno także w Polsce zdobędzie sobie wielu fanów.
"Go Plus" powstała po raz pierwszy w kolektywnym procesie, aranżacje i elektroniczne smaczki (także podłożony houseowy beat w "Tremble" - niesamowitym gitarowym hicie tanecznym) są zasługą Christiana, na płycie znajduje się także pierwszy w historii grupy utwór w języku angielskim.
Nagrana i zmiksowana została ta płyta wiosną 2002 w hamburskim Electric Avenue Studio, produkowana wspólnie przez Thomasa Maringera i Go Plus.

Go Plus to obecnie:
Johannes Pit Przygodda (śpiew, gitary, klawisze), Christian "Lumpi" Przygodda (bas, gitary, sampler), Lars O´ Horl (perkusja, sampler)


Tracklista:
1. Unten im Strom
2. Ich geh in die Stadt
3. Erinnerung in die Natur
4. Hannover
5. Stop
6. Tremble
7. Liebe mit uns
8. Johnny
9. Träger
10. Hamburg, here I come.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.03.2003

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020