O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 20 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Co nowego?

Liza Minelli - Confessions

"Gdy byłam dzieckiem" - mówi Liza Minnelli - "Siadałam w naszym domu pod fortepianem i słuchałam jak ci wszyscy wspaniali autorzy - Ira Gershwin, Irving Berlin, Oscar Lavant - śpiewają swoje piosenki. Nigdy tego nie zapomnę. To była moja edukacja."
Na nowym albumie zatytułowanym "Confessions" Minnelli sięga do standardów amerykańskiej muzyki popularnej autorstwa Jerome'a Kerna, Cy Colemana, Irvinga Berlina oraz Sammy'ego Cahna. To najbardziej intymna i bezpośrednia płyta w jej karierze. Na "Confessions" jej głosowi towarzyszy jedynie fortepian.
Pomysł na płytę zrodził się bardzo naturalny sposób. "To przez te przyjęcia!" - mówi. - "Wpadali na nie Tony Bennett i Janet Jackson i zawsze kończyło się to tak, że zbieraliśmy się przy fortepianie i wspólnie śpiewaliśmy." Zainspirowana ich intymnym charakterem, postanowiła nagrać swoje ulubione piosenki. W projekcie towarzyszył jej długoletni współpracownik, pianista Billy Stretch. Minnelli wgłębiła się w repertuar standardów i zestawiła bardziej znane utwory (takie jak "All The Way" i "At Last"), z zapomnianymi skarbami ("You Fascinate Me So" i "Moments Like This").
"Nigdy jeszcze wcześniej nie zrobiłam niczego takiego" - mówi Minnelli - "Większość z tych piosenek była dla mnie nowa. Znałam je, ale nigdy ich nie śpiewałam. To po prostu utwory, które kocham, pełne pasji, pięknie napisane. Moi przyjaciele mówią: "My znamy ciebie taką, ale twoja publiczność - nie. To tak jakbyś zaprosiła ich do swojego domu!"
Największym wyzwaniem dla Lizy była najpopularniejsza piosenka z całego zestawu - "At Last" Harry'ego Warrena i Macka Gordona. "Przecież jest tyle pięknych wersji. Ale pomyślałam, że ja też mogłabym spróbować. Jest taka radosna, optymistyczna, pełna pozytywnych treści."
Mimo to, wokalistka niechętnie wskazuje utwory mające dla niej specjalne znaczenie. "To taka płyta, na którą wybiera się same ulubione piosenki. Jest bardzo osobista."
Liza Minnelli jest córką aktorki Judy Garland i reżysera Vincente Minelli. Zadebiutowała na scenie u boku matki w wieku dziesięciu lat, ale początek profesjonalnej kariery to rola w offbroadwayowskiej wersji musicalu "Best Food Forward" w 1963 roku. Liza miała wtedy 17 lat. Rok później podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol. Jest aktorką, piosenkarką i tancerką. Ma na koncie nagrody Tony, Emmy oraz Oskara. Pierwszą nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymała w 1969 roku za główną rolę w filmie Alana Pakuli "Bezpłodna kukułka", a statuetkę Oskara przyniósł jej w 1972 roku występ w musicalu Boba Fosse'a "Kabaret". Sukces filmu zaowocował własnymi programami telewizyjnymi: "Liza przez "z"" oraz "Stepping Out", które ugruntowały jej popularność. Liza Minnelli jest przede wszystkim piosenkarką. Aktorka regularnie występuje w autorskich recitalach na Broadwayu, a przedstawienie "Lisa's At The Place..." z 2008 roku, zostało uhonorowane statuetką Tony (czwartą w karierze Lizy) za "Najlepsze specjalne wydarzenie teatralne". Płyta z zapisem jednego z koncertów została nominowana do nagrody Grammy.
"Confessions" to pierwsza płyta nagrana w duecie od piętnastu lat. To głos, fortepian i wspaniałe piosenki. Minnelli zarzeka się, że nie zaczynała pracy nad "Confessions" z góry założonym planem. Jednocześnie przyznaje, że bardzo szybko zorientowała się co chce osiągnąć. "Stało się to jasne już w pierwszej minucie - i było co raz bardziej oczywiste w trakcie postępów pracy nad albumem." - mówi. - "Gdy zestawiliśmy ze sobą nagrane utwory i zaczęliśmy pracować nad ich kolejnością na płycie wiedzieliśmy, że powstał wyjątkowy album."
Liza Minnelli uważa, że kluczem do sukcesu jest bycie szczerym. "Artysta musi umieć patrzeć z perspektywy słuchacza. Pamiętać o tym, że przede wszystkim ważne jest brzmienie, emocje, nastrój. By być dobrym wykonawcą, trzeba być dobrym słuchaczem" - mówi - "Gdy myślisz: To brzmi świetnie! Spodobałoby mi się! Wtedy wiesz, że jesteś na właściwej ścieżce."

Tracklista:
1. Confession2. You Fascinate Me So3. All The Way4. I Hadn't Anyone Till You5. This Heart Of Mine6. I Got Lost In His Arms7. Remind Me8. Close Your Eyes9. He's A Tramp10. I Must Have That Man11. On Such A Night Like This12. Moments Like This13. If I Had You14. At Last

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.10.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019