O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Co nowego?

The Drums - The Drums

W procesie tworzenia debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego "The Drums", udało się uniknąć pułapek towarzyszącym sztucznie promowanym zespołom - wydawania w pośpiechu dużych płyt, zaraz po tym jak pierwsze single odniosły sukces. Mimo silnej promocji, The Drums już po zaledwie kilku koncertach zyskali zwolenników we wszystkich zakątkach globu.
Gdy singiel "Let's Go Surfing" nabierał siły w żagle i jego popularność opanowywała cały świat, zaczęło rosnąć zainteresowanie mediów, i wszyscy, od Rolling Stone'a po NME, zacierali ręce, nie mogąc nie zgodzić się, że mają do czynienia z najbardziej interesującym debiutem niezależnej muzyki pop od niepamiętnych czasów. The Drums szybko zagościli na okładce NME i wkrótce stali się gwiazdą wieczoru na swojej trasie, by w końcu zdobyć nagrodę Philip Hall Radar, wcześniej przyznaną grupom Franz Ferdinand i The Kaiser Chiefs. Prawdą jest jednak, że gros albumu powstało w trakcie wakacji na Florydzie. Temat lata spinał te siedem utworów we wspólną całość, nowo skomponowane bliższe będą temu co Jonny opisuje jako "trudy zimy". W związku z tym na dużą płytę weszły tylko dwa utwory z epki. Pierce, zapewnia, rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości, że nie zrezygnowali z typowego dla siebie, ciepłego nastroju lo-fi, jednocześnie nadając nowym utworom wystarczająco dużo blasku, by mogły szturmem zdobyć rozgłośnie radiowe.
Łatwo wskazać inspiracje The Drums. Jacobowi z trudem udaje się ukryć fascynację avant-popem lat osiemdziesiątych. Trudno też nie zauważyć obsesji Jonny'ego na punkcie produkcji Phila Spectora. Doo-bop lat pięćdziesiątych i synth-pop lat osiemdziesiątych są tu wszechobecne. Trudniej jest wyjaśnić dlaczego The Drums mimo to brzmią tak nowocześnie. Czy sprawiają to użyte przez nich pętle i sample? Czy dlatego, że mamy tu do czynienia z post-modernistycznym patchworkiem odniesień? A może dlatego, że The Drums chwytają ducha, który nigdy się nie starzeje. Łączą szczęście ze smutkiem, ciemność ze światłem.

Tracklista:
1. Best Friend2. Me And The Moon 3. Let's Go Surfing 4. Book Of Stories5. Skippin' Town6. Forever And Ever Amen7. Down By The Water8. It Will All End In Tears9. We Tried10. I Need Fun In My Life 11. I'll Never Drop My Sword12. The Future

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.08.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019