O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Co nowego?

Iron Maiden - The Final Frontier

Założony przez basistę Steva Harrisa w połowie lat 70tych zespół Iron Maiden już wówczas miał ugruntowaną pozycję największej nadziei muzyki heavymetalowej - muzycy wzięli szturmem cały świat wydając w 1982 roku swój trzeci album (pierwszy z udziałem wokalisty Bruce'a Dickinsona) The Number Of The Beast. Przez kolejną dekadę zespół był nie do zatrzymania: Maiden nagrywali płyty i grali koncerty bez wytchnienia, co zaowocowało siedmioma nowymi albumami i siedmioma światowymi trasami koncertowymi tylko w latach 80tych, co ugruntowało ich pozycję jako najbardziej pracowitego zespołu na ziemi i umocniło charakterystyczne cechy ich muzycznej tożsamości oraz niespotykane relacje z fanami.
Eddie, charakterystyczna postać będąca maskotką zespołu i widniejąca na okładce każdej płyty, na każdym T-shircie i prospekcie, stanowi element własnego świata stworzonego przez Iron Maiden - świata otwartego dla fanów wszelkich wyznań, wywodzących się z każdego kręgu kulturowego i dowolnej grupy społecznej, z pełnym przekonaniem i niespotykanym profesjonalizmem.
Przez pierwsze 20 lat działalności zespół tworzyło pięciu muzyków, a od 1999 roku grupa powiększyła się do sześcioosobowego, ostatecznego składu - wokal Bruce'a Dickinsona, Steve Harris na gitarze basowej, Nicko McBrain na perkusji oraz "trzej amigos" - Adrian Smith, Dave Murray i Janick Gers - na gitarach. Od momentu wydania albumu Brave New World w roku 2000 ten nieustraszenie i bezczelnie kreatywny skład osiągnął absolutne szczyty kunsztu muzycznego.
Różnorodny i pomysłowy album Dance Of Death z 2003 roku oraz następny, mroczny i odważny, krążek A Matter Of Life And Death z 2006 roku olśniły zarówno fanów jak krytyków. Każda kolejna trasa, niezależnie od tego, czy przywołująca klasyczne kawałki z pierwszych albumów, czy też oparta w całości na utworach z płyty A Matter Of Life And Death, zyskiwała zespołowi niezliczonych nowych zwolenników, a kariera Iron Maiden nabierała wyjątkowego rozpędu.
Nowa wspaniała era zespołu osiągnęła apogeum podczas trasy Somewhere Back In Time, która miała swój początek w lutym 2008 i była planowana na 45 dni i 50 000 mil dookoła świata, do pokonania własnym, specjalnie wyczarterowanym na tę okoliczność Boeingiem 757 Ed Force One, pilotowanym przez Bruce'a Dickinsona, wykwalifikowanego pilota oblatującego glob od Indii po Kostarykę, od Australii po Argentynę, od Sao Paolo po Tokio. Podczas trasy Somewhere Back In Time Maiden zagrali 89 koncertów, włącznie z tymi w Europie oraz Ameryce Północnej, dla dwóch milionów fanów w 38 krajach na pięciu kontynentach, tworząc nowe więzi z państwami, w których nie grail nigdy wcześniej i umacniając relacje z fanami, którzy od dawna stanowili członków światowej rodziny Iron Maiden. To unikalne przedsięwzięcie zostało uwiecznione w podziwianym i nagradzanym filmie Flight 666 z 2009 roku, oraz jego wydaniu na DVD, które pojawiło się na szczycie list przebojów muzycznych DVD w 25 krajach.
Dumnie odmawiając zdjęcia nogi z gazu i odbierając pierwszą w historii zespołu Brit Award za Best British Live Act 2009 (Najlepszy Występ Live 2009), Iron Maiden powracają z zupełnie nowym krążkiem studyjnym, zaledwie rok po zakończeniu mamuciej trasy. The Final Frontier to 15 album zespołu wydany na przestrzeni 30 lat i jest on wyraźnie jedną z najmocniejszych i najbardziej kreatywnych płyt, jakie muzycy kiedykolwiek nagrali

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.08.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019