O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 24 Maj 2019 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Co nowego?

Erykah Badu - New Amerykah: Return Of The Ankh

W starożytnym Egipcie hieroglificzny symbol ankh oznaczał życie wieczne. Najnowsza płyta Erykah - "New Amerykah Part Two: Return Of The Ankh" pokazuje artystkę w momencie, w którym przekroczyła punkt zero i odrodziła się. Nowy album to zbiór osobistych opinii o miłości, który zdaje się łączyć dawną Erykę z muzycznie odważnym nowym wcieleniem.
Płyta wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania, a Badu zaangażowała w większości tych samych producentów, którzy współtworzyli New Amerykah Part One: 9th Wonder, Madlib, James Poyser, Sa-Ra's Shafiq Husayn, Ahmir "?uestlove" Thompson, Georgia Anne Muldrow, Jah Born, R.C. Williams, Ta'Raach oraz Karriem Riggins. "Erykah jest mistrzynią mówienia o różnych rzeczach z kobiecego punktu widzenia" - powiedział 9th Wonder - "Potrafi połączyć rożne style, nawet bez pomocy producenta".
W pierwszym singlu pt. "Window Seat" głos Badu doskonale współgra z hipnotycznym rytmem i klawiszowym riffem. Utwór jest dziełem Jamesa Poysera, na perkusji zagrał ?uestlove z The Roots, a całość jest dowodem na ewolucję geniuszu Badu, który nieustannie ma miejsce od momentu ukazania się krążka Baduizm.
Dojrzałość artystki nie wpłynęła na jej osobliwe poczucie humoru i upodobanie do przemycania różnych treści i odniesień jak w "Turn Me Away (Get MuNNY)", w którym sprzeciwia się wszechobecnej władzy dolara, jednocześnie robiąc ukłon w stronę hitów Junior M.A.F.I.A. "Get Money" oraz Sylvii Striplin - "You Can't Turn Me Away".
Natomiast wpływ Notoriousa B.I.G. słychać w "Fall in Love". W utworze wykorzystano motyw fortepianu z klasyka Eddiego Kendricka z 1977 roku pt. "Intimate Friends", który większość kojarzyć będzie z "Unbreakable" Alicii Keys. Inspiracją do jednego z tekstów był również kawałek "Warning" z debiutu Notoriousa - "Ready to Die".
Punktem kulminacyjnym albumu jest "Out My Mind Just In Time", ballada przypominająca "Green Eyes' z płyty Mama's Gun. Drugą i trzecią cześć piosenki wyprodukowała Georgia Anne Muldrow dodając szczyptę funku do tego melancholijnego utworu.
Soul w wykonaniu Erykah Badu jest piękny i ulotny. W trakcie kariery Badu świadomie i nieświadomie oddała się muzyce. "New Amerykah Part Two: Return Of The Ankh" to odzwierciedlenie pasji, dzięki której odnosi sukcesy

Tracklista:
1.20 Feet Tall
2.Window Seat
3.Agitation
4.Get Money
5.Don't Be Long
6.Love
7.Umm Hmm
8.Fall in Love
9.Incense" (Instrumental)
10.Out My Mind Just in Time (Part 1) (Undercover Over-Lover)
11.Out My Mind Just in Time (Part 2)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 30.03.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019