O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Richard Bona - Ten Shades Of Blues

Wraz z wydaniem najnowszego albumu Ten Shades Of Blues mija dziesięć lat od fonograficznego debiutu Richarda Bony jakim był album Scenes From My Life (1999r). Na nowej płycie kameruński basista i wokalista Richard Bona jest przewodnikiem, zabierającym słuchaczy w podróż wspólnie z indyjskimi, country i jazzowymi muzykami w odległe zakątki ziemi. Ten Shades Of Blues jest piątym studyjnym albumem Richarda Bony.
"Lubię kiedy każdy z moich albumów ma tytuł, jakiś projekt, kryjący sie za nim. Tym razem wybrałęm bluesa. Patrzę na bluesa z uniwersalnego punktu widzenia: możesz go znaleźć w Afryce, Ameryce i Indiach. Ludzie nadają mu styl, gitarę i wokal. Ten Shades Of Blues znaczy dziesięć niuansów, dziesięć różnych sposobów grania blusa" - mówi muzyk. "Pojechałem do Madras, Bombaju, Nashville i Nowego Jorku. Grałem z różnymi muzykami. Blues to kilka nut, z których każda ma siłę aby wyjść naprzeciw i dotknąć cię. Są one obecne we wszystkich rodzajach muzyki popularnej na świecie, rezonują w ludzkich sercach. Jest też szczególny sposób wykonywania ich i splatania ich razem" - dodaje.
Od czasu jego solowego debiutu w 1999r, Richard Bona bronił idei muzyki jako sztuki uniwersalnej. Urodzony w Mita (Kamerun) w 1967r, w rodzinie gdzie mama i dziadek byli wokalistami, grał najpierw na balafonie a potem na gitarze i basie. W 1989r artysta przyjechał do Europy. We Francji przez siedem lat doskonalił swą grę na basie, stając się równocześnie znaną osobą w paryskich klubach, gdzie też poznał takie postacie jak Didier Lockwood i Marc Ducret, Africans Manu Dibango oraz Salif Keita. W 1995r Bona wyjechał do Nowego Jorku, przez kilka następnych miesięcy odwiedzając najsłynniejsze kluby jazzowe miasta oraz pracując z takimi osobami jak Michael i Randy Brecker, Pat Metheny, Larry Coryell, Mike Stern, Steve Gadd, Joe Zawinul oraz wokalistą Harry Belafonte. Bardzo szybko zdobył opinię jednego z najlepszych basistów, utalentowanego również jako kompozytor i wokalista.
Wśród poprzednich albumów Richarda Bony znajdują się Scenes From My Life (1999r), Reverence (2001r), Munia: The Tale (2003r), Tiki (2006r) i album na żywo Bona Makes You Sweat (2008r). Kompozycje Richarda Bony są wyjątkowe bo mają swe źródła w Afryce, w jazzie, fusion. Jego popularność jakkolwiek przekracza jazz i muzykę światową, zwracając uwagę takich gwiazd jak Bobby McFerrin, Paul Simon, Chick Corea, Chaka Khan czy George Benson. W 2004r razem z Lokua Kanza z Kongo i Gerald'em Toto z Martinique Bona nagrał TotoBonaLokua.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.12.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019