O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Co nowego?

Bebel Gilberto - All In One

Nowa płyta All In One znanej na całym świecie brazylijskiej wokalistki Bebel Gilberto jest kolejnym dowodem na jej umiejętność łączenia nowoczesnych brzmień z duchem muzyki brazylijskiej. Przy współpracy z kilkoma świetnymi artystami takimi jak Carlinhos Brown (Caetano Veloso), Didi Gutman (Brazilian Girls), Mark Ronson (Amy Winehouse), Daniel Jobim (wnuk Antonio Carlosa Jobima) i John King (Dust Brothers) Gilberto tworzy muzykę romantyczną i płynną, nowoczesną, ale korzennie brazylijską, muzykę dla wszystkich.
Większość piosenek śpiewana jest w języku portugalskim, ojczystym języku Bebel i została stworzona i nagrana w jej domowym studio, dzięki czemu, jak mówi Bebel "muzyka ta jest bardziej indywidualna i technicznie bardziej dla mnie dostępna. Mogę zawsze coś zmienić lub dodać". Inspiracja do nagrania albumu pojawiła się, gdy artystka przebywała na wakacjach na Jamajce. Tam też wraz z Didi Gutman i jej gitarzystą nagrała kilka numerów do All In One. Szczególnie wyróżnia się "Chica Chica Boom Chic", w której uwypuklone są mocne perkusyjne formuły, będące cechą charakterystyczną tradycyjnej muzyki brazylijskiej czy też duet z Danielem Jobimem "Bim Bom", które wcześniej nagrane było przez ojca Bebel - legendę bossa nowy Jo?o Gilberto.
Na krótko przed ukończeniem albumu, Gilberto spotkała Marka Ronsona, znanego z współpracy z Amy Winehouse, który zaaranżował napisane przez Stevie'go Wonder'a "The Real Thing". "Uwielbiam Stevie'go Wonder'a. Tę piosenkę musiałam zaśpiewać w inny sposób. Brzmi jak nowa i jednocześnie jak stara. Jest ponadczasowa" opowiada Gilberto. Innymi coverami umieszczonymi na albumie są "Sun Is Shining" Boba Marleya czy "Chica Chica Boom Chic" Carmen Mirandy, będąca holdem dla tej ikony muzyki brazylijskiej, której w tym roku przypada 100 letnia rocznica urodzin.
Pierwsze nagranie Bebel Gilberto wydane było w 1986r, zanim jeszcze artystka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zainteresowała się popem i muzyką miejską. W kolejnych latach dzieliła czas między Nowym Jorkiem a Londynem, współpracując tam z producentem Amon Tobin i piosenkarką Niną Miranda. Wraz z jej międzynarodowym debiutem, jakim był krążek Tanto Tempo (2000r) wokalistka zdobyła ogromne uznanie i rozgłos, do którego znacząco przyczyniły się takie hity jak "Batucada" czy "Technova". Nie mniej doskonałe były albumy Bebel Gilberto (2004r) czy Momento (2007r). Wraz z płytą All In One Gilberto planuje wrócić na scenę i jak twierdzi, z niecierpliwością czeka na ten moment. "Album pokazuje gdzie teraz jestem" - mówi. "Miejsce, w którym teraz jestem to miejsce bardzo dla mnie szczęśliwe".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.10.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020