O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 6 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

Co nowego?

Simon Webbe - Grace

Po sensacyjnym debiucie Simona w 2005 r. albumem solowym "Sanctuary", który otrzymał podwójną platynową płytę , Artysta powraca w jeszcze lepszej formie niż poprzednio.
Ostatni rok stanowił pasmo sukcesów dla Simona, jako artysty solowego a płyta "Sanctuary" sprzedała się w Europie i Azji w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ukoronowaniem tego fantastycznego dla Simona okresu było przyznanie mu nagrody w kategorii "Najlepszy Debiut" podczas rozdania MTV Asia Awards. Z albumu "Sanctuary" pochodzą trzy przebojowe single , z których dwa znalazły się w pierwszej piątce list przebojów: "Lay Your Hands" oraz radiowy megahit "No Worries" (utwór ten aż przez pięć tygodni utrzymywał się w pierwszej dziesiątce list przebojów osiągając drugą pozycję wśród piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe).
Tych, którzy pokochali przeboje z Sanctuary nie zawiedzie także nowy album Simona "Grace" .
"Grace" to kolekcja dwunastu perfekcyjnie dopracowanych piosenek popowych utrzymanych w stylistyce, którą sam Simon nazywa "miejskim folkiem". Inspirację dla płyty stanowiły doświadczenia Simona z czasów dorastania w dzielnicy Moss Side w Manchestrze, a piosenki odzwierciedlają jego wychowanie i upodobanie do tradycyjnych brzmień harmonijki ustnej i banjo. "Ta płyta nie stanowi dużego odejścia od 'Sanctuary'," mówi Simon odnosząc się do wysmakowanych aranżacji i poruszających, szczerych tekstów nowych piosenek.
Szczególnie wyróżnia się tu utwór tytułowy "Grace" - pół-akustyczna piosenka z domieszką gospel opowiadająca o matce Simona i tym, jak go wychowała. Simon mówi: "Był taki okres, że trochę rozrabiałem, więc wysłała mnie na Nevis [wyspę, na której dorastała], żebym przekonał się na własnej skórze, w jakich warunkach ona sama się wychowywała. Czułem się jak na obozie dla rekrutów. Wyjechałem jako chłopiec, a powróciłem jako mężczyzna." Refren piosenki "You give me grace to say when I got it wrong" /Dzięki Tobie potrafię przyznać się do swych błędów/ to jego podziękowanie dla matki.
Wzruszające "Go To Sleep" opowiada historię dziewczyny wychowanej przez samotnego ojca po tragicznej śmierci matki. "To opowieść o zmaganiu się z życiem, kiedy jest się dzieckiem wychowywanym przez tylko jedno z rodziców." Dla "Don't Wanna Be That Man" inspiracją była młodzieńcza miłość do dziewczyny z sąsiedztwa. Z subtelną partią gitary i smyczków w tle, Simon wspomina ból kochania kogoś, kto nie potrafi odwzajemnić uczucia. "A Love Like That" przedstawia typowy dla facetów problem z wyrażaniem uczuć, a delikatna ballada "My Soul Pleads for You" opowiada o miłości z innej perspektywy. "To pełna emocji piosenka o dziewczynie - miłości twojego życia, którą stawiasz na piedestale..."
Pierwszy singiel "Coming Around Again", który w rozgłośniach radiowych zagości na przełomie grudnia i stycznia, to niesamowicie zaraźliwy kawałek z domieszką folku, który ma zadatki na popularność równą zeszłorocznemu hitowi "No Worries." Simon dodaje: "Coming Around Again" opowiada o dobrych chwilach i sile ludzkiego ducha."
Zarówno ta piosenka, jak i cały album mocnych, melodyjnych utworów popowych zapewni mu miejsce wśród elity artystów solowych.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.01.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020