O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Co nowego?

Apocalypto - Soundtrack

Ścieżka dźwiękowa z muzyką do filmu APOCALYPTO w reżyserii Mela Gibsona, z muzyką Jamesa Hornera w sklepach już 11 grudnia.
Legendarny twórca muzyki filmowej James Horner napisał także muzykę do pierwszego filmu wyreżyserowanego przez Mela Gibsona ("The Man without a face"). Następnie otrzymał nominację do Złotych Globów i Oscara za muzykę do kolejnego filmu Mela Gibsona "Braveheart".Horner skomponował muzykę do ponad 100 filmów, np.: "Titanic", "Piękny umysł", "Pole Marzeń", "Apollo 13" i serii "Obcy".
Owiana legendami zagadkowa cywilizacja Majów na wielkim ekranie. Opowiedziana w konwencji przygody historia o ludzkich namiętnościach, dramatach i walce na śmierć i życie w sercu nieprzeniknionej jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów dżungli. Film zrealizowany z wielkim rozmachem, z dramaturgicznym zacięciem i autentyzmem.
Bohaterowie mówią w dialekcie Majów, a aktorzy zatrudnieni przy realizacji filmu to rdzenna ludność Meksyku.Gibson do głównych ról zaangażował osoby, które potrafiły wyrazić jak najwięcej twarzą i działaniem. Na próżno szukać w obsadzie "Apocalypto" rozpoznawalnych przez kinomanów twarzy, znaleźli się w niej głównie lokalni mieszkańcy Meksyku, w dużej mierze współcześni Majowie albo tez potomkowie innych plemion Nowego Świata.
Główna rola została powierzona Rudy'emu Youngbloodowi, pochodzącemu z Texasu Indianinowi, który do tej pory udzielał się głownie jako tancerz w Native American Dance Theatre.
APOCALYPTO - najnowsze wielkie epickie filmowe widowisko akcji w rezyserii zdobywcy Oskara Mela Gibsona ("Pasja", "Braveheart") zobaczymy na ekranach polskich kin 29 grudnia 2006.
OSTRZEŻENIE
Reżyser chciałby aby "Apocalypto" zostało odczytane jako ponadczasowe przesłanie, ostrzeżenie, że każda cywilizacja rządzona i kontrolowana przez strach musi ostatecznie zakończyć się upadkiem.
Gibson wskazuje na niesamowite podobieństwa pomiędzy tym, co dzieje się współcześnie z nami a przyczynami, które skazały Majów na zagładę - takimi jak brak równowagi środowiska, zepsucie wartości, polityka strachu.
W końcu "Apocalypto" w wolnym tłumaczeniu Gibsona z greki oznacza "nowy poczatek", ale apokalipsa to przecież także proroctwo, objawienie tego, co ma się stać w dniach ostatecznych.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.12.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020