O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 20 Styczeń 2019 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Wywiady

LAS KETCHUP - wywiad z zespołem - luty 2003 r.. STRONA: 2

- Jak określiłybyście swoją muzykę? Rumba? Flamenco? Dance?
- (P) Mieszanka najróżniejszych stylów z elementami jazzu, bluesa, rumby - po trochu wszystkiego. - (Lo) Bez utraty charakterystycznego klimatu flamenco udało nam się połączyć wszystkie te elementy. Stąd ta rumba i wszystko inne, co słychać na naszej płycie...
- Jakiej muzyki słuchacie prywatnie? Co inspiruje was najbardziej?
- (P) Lubimy wszystkie gatunki muzyki, bo na każdy z nich przychodzi w ciągu dnia odpowiednia chwila. Wszystko zależy od tego, w jakim jesteś nastroju, co akurat podoba ci się w danej chwili. Ale że nasza muzyka nadaje się przede wszystkim do tańczenia, więc największy wpływ ma na nas oczywiście flamenco. - (Lo) Flamenco, ale tylko odpowiednio podane. W naszą 'bulerię' łatwo wpasować można dowolny tekst, dodać fragmenty rapu a nawet przerobić na tango. Punktem wyjściowym jest dla nas flamenco, ale ostateczny efekt jest nieraz czymś bardzo odległym. Tak jak na początku jest może dość poważnie, ale potem robi się coraz zabawniej, wkraczają inne style muzyczne i robi się naprawdę ciekawie. Ale podstawą zawsze jest flamenco.
- Jak wspominacie sesję nagraniową do płyty "Hijas Del Tomate"?
- (Lo) Weszłyśmy do studia po raz pierwszy w kwietniu zeszłego roku, najpierw po to, by sprawdzić jak radzimy sobie przed mikrofonem. Nigdy wcześniej nie śpiewałyśmy razem! I co ciekawe, 17 maja cała płyta była już gotowa! Wszystko musiało potoczyć się tak szybko, żeby płyta miała szansę ukazać się jeszcze przed wakacjami. Rankiem nagrywałyśmy wokale, a po południu do studia wchodzili muzycy i dogrywali partie gitar i innych instrumentów. Pomagały nam tak słynne osobistości, jak choćby Timo de Gerardo, który gra na perkusji. Jest takim człowiekiem, który bez pamięci oddaje się piosence, która nagrywa. Jest naprawdę dobry. - (P) Chcę też podkreślić, że podczas całego procesu nagrywania świetnie się bawiłyśmy i zawsze będę miło wspominała ten czas. Nieraz wystarczyło, żebyśmy popatrzyły się na siebie z Lucią i już zaczynałyśmy tarzać się ze śmiechu, zupełnie bez powodu. Ten moment podobał mi się chyba najbardziej.
- Co kryje się za 'The Ketchup Song (Asereje)'? Co oznacza ten tytuł?
- (Lo) Sam refren "Asereje, ja de ja..." nie znaczy tak naprawdę nic. To tylko tekst, jaki wymyślasz sobie śpiewając angielską piosenkę i ani trochę nie umiejąc mówić w tym języku. To także coś, co wykonuje Diego (pomysłodawca tej piosenki) - kawałek "Raper's Delight" z repertuaru Suger Hill Gang zmienia w najprawdziwszą rumbę.

Dodatkowe informacje: www.lasketchup.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019