O nas
STRONA GŁÓWNA >>
Nokaut.pl

Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Co nowego?

Jose Carreras - Energia

Urodzony 5 grudnia 1946 w Barcelonie, jeden z najwybitniejszych wspolczesnych artystow zadebiutowal w 1970 roku rolami w operach "Lucrezia Borgia" Donizettiego oraz "Nabucco" Verdiego na scenie Gran Teatre del Liceu. W nastepnych latach zadebiutowal na najważniejszych scenach operowych swiata (miedzy innymi Vienna Staatsoper i New York Metropolita Opera w 1974 oraz La Scala w 1975). Od tego czasu stal się stalym gosciem najważniejszych scen i estrad swiata, występując z najwybitniejszymi dyrygentami naszych czasow, takimi jak: Claudio Abbado, Riccardo Muti, Lorin Maazel, Riccardo Chailly, Colin Davis, Giuseppe Sinopoli, James Levine, Carlo Maria Giulini, Leonard Bernstein, Zubin Mehta, a przede wszystkim Herbert von Karajan.
Olbrzymi repertuar wykonawczy Jose Carrerasa to ponad 60 pelnych rol operowych i ponad 600 innych form muzycznych, glownie piesni i arii. Artysta nagrywający przez wieksza czesc swojej kariery dla fimy Philips Classics (www.deccaclassics.com) sprzedal do dzis nie mniej niż 77 milionow plyt !
Jose Carreras jest laureatem wielu nagrod muzycznych i odznaczen, w tym miedzy innymi Albert Schweitzer Music Award w 1996 i Grammy Award w 1991.
Wazne miejsce w zyciu artysty zajmuje International Jose Carreras Leukemia Foundation, powolana do zycia po tym jak Carreras zwycięsko wyszedl z walki ze śmiertelna choroba zdiagnozowana w 1987 roku. Wspomaganie tej fundacji Jose Carreras uwaza obecnie za jedno z najważniejszych zadan życiowych.
Najnowszy album - "Energia" zawiera utwory pochodzące z Portugalii, Wloch, Francji i Hiszpanii, a zwłaszcza Katalonii - regionu pochodzenia Jose Carrerasa.
To 11 czarujacych kompozycji, w tak typowej dla tego artysty lirycznej (lecz nie przesłodzonej), czystej (lecz jednoczesnie wielobarwnej), a przede wszystkim artystycznie prawdziwej interpretacji Jose Carrerasa. To muzyczna podroz od katalońskich i portugalskich piosenek ludowych po utwory Jacquesa Brela i kompozycje Louisa Llacha.
Artyście towarzyszy orkiestra symfoniczna, soliści oraz chory z regionu Morza Śródziemnego. Nad aranżacjami oraz produkcja muzyczna czuwal Christian Kolonowits, którego miłośnicy muzyki pamiętać mogą jako współtwórcę projektow: "Vienna Symphony Orchestra" (V.S.O.P.), "The Three Tenors" czy "The Berlin Philharmonic and The Scorpions".
Album w wersji DVD przynosi ponadto wiele dodatkowych informacji na temat tego ciekawego artystycznie projektu.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.07.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Jose Carreras

Opinia: Płyta "Energia"jest doskonała zresztą jak wzystkie poprzednie.Polecam ją wszystkim którzy kochają muzykę bardziej niż operę bo akurat tutaj nie ma opery tylko jest czste śpiewanie takie jak każdy"słszący"lubi.Naprawdę polecam.

Podpis: Michał

Adres e-mail: michalst@poczta.onet.pl

dodano: Niedziela, 13 Sierpień 2006 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020