O nas
STRONA GŁÓWNA >>
MUSICCD

Dzisiaj jest Poniedziałek, 30 Marzec 2020 r. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Co nowego?

Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska - Song Of Love

Historia sukcesu duetu Jose Cura / Ewa Małas-Godlewska rozpoczęła sie 2 lata temu, kiedy ich pierwszy wspólny singel "Song Of Love" sprzedał się w Polsce w rekordowym nakładzie 40 000 egzemplarzy. Jest to sukces tym bardziej godny odnotowania, że single w naszym kraju na ogół cieszą się znikomym zainteresowaniem. Singel "Song Of Love" stanowił pierwszy krok do wydania pełnej płyty. Album o tym samym tytule "Song Of Love" ukaże się w Polsce 12 maja, a singlem bezpośrednio poprzedzającym płytę będzie utwór "EmOcean". Równolegle z polską premierą albumu ukaże się we Francji, Anglii, Japonii, Korei, Tajwanie, Singapurze, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Holandii, Argentynie, i krajach Ameryki Południowej.
Dokonania duetu stanowią dokonały przykład na połączenie stylistyki muzyki klasycznej z produkcją popową zwane potocznie crossover.
Na albumie znajdzie się 11 utworów (5 w języku angielskim, 4 po francusku i 2 po włosku). Wszystkie utwory nagrane zostały w Studio S1 i S4 Polskiego Radia w Warszawie z towarzyszeniem znakomitej orkiestry Sinfonia Varsovia. Autorami muzyki i tekstów piosenek są polscy kompozytorzy, między innymi: Krzesimir Dębski, Seweryn Krajewski, Wojciech Kilar, Janusz Stokłosa. Słowa napisali w obcych językach także polscy autorzy, tacy jak: Wojciech Mann, Lonstar, Filip Lobodziński. Repertuar zawarty na albumie niewątpliwie przyczyni się do sukcesu artystów na całym świecie, ale także do promocji polskiej kultury na arenie międzynarodowej. Zachęcone sukcesem piosenki "Song Of Love" w Polsce, inne kraje wydające płytę postanowiły także uczynić z tego utworu singel promujący album.

JOSE CURA - nazywany czesto "czwartym tenorem" pochodzi z Argentyny. Miano jednego z najlepszych zdobył dzięki niezrównanym interpretacjom w operach Verdiego, Pucciniego i operach francuskich. Jego unikalny i rozpoznawalny timbre doskonale sprawdza się zarówno w wielkich dziełach operowych jak i argentyńskich popularnych piosenkach oraz repertuarze mniej klasycznym. Większa część życia spędza w podróżach po Europie pomiędzy Francją, Hiszpanią i Włochami.

EWA MAŁAS-GODLEWSKA - światowej sławy sopranistka, znana między innymi z użyczenia wysokich partii przy konstruowaniu, wraz z kontratenorem Derekiem Lee Ragin'em, głosu postaci Farinellego w głośnym filmie Gerarda Corbiau. Na stałe mieszka w Paryżu, gdzie jest gwiazdą Opery Paryskiej.

Premiera albumu 12 maja 2003.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 06.04.2003

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020