O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Co nowego?

Michał Kmieciak - Love Lost

Ta płyta to połączenie klasyki i współczesności, jakiego w Polsce jeszcze nie było. To również, a może przede wszystkim, szeroka gama emocji wyrażanych za pośrednictwem pianina, skrzypiec i wiolonczeli. Dziś ukazała się płyta "Love Lost" Michała Kmieciaka.
Album zawiera 9 instrumentalnych kompozycji utrzymanych w nieco filmowym klimacie. - Tą płytą opowiadam historie, których pewnie nie odważyłbym się opowiedzieć w żaden inny sposób - twierdzi Michał Kmieciak. Na "Love Lost" ze stonowanymi melodiami kontrastują fragmenty burzliwe, głośne i niepokojące. A wszystkie uczucia i emocje wyrażone są za pomocą dźwięków pianina, skrzypiec i wiolonczeli.
Płyta dostępna jest w wersji cyfrowej we wszystkich wiodących platformach muzycznych m. in. iTunes. Można jej posłuchać także w serwisach streamingowych, a wkrótce - jak zapowiada artysta - w całości dostępna będzie także w serwisie YouTube i na Soundcloudzie. Wielbiciele płyt w formie tradycyjnego CD mogą nabyć album wysyłkowo na stronie www.michalkmieciak.com i na koncertach.
Warto wspomnieć, że Michał Kmieciak był współzałożycielem i głównym kompozytorem indie-popowego zespołu Hello Mark, z którym wystąpił m. in. na Open'er Festival, w TVP1 i Polskim Radiu. Dziś, pod własnym nazwiskiem, prezentuje zdecydowanie najbardziej osobisty materiał, w którym ukazuje też szerzej swoje kompozytorskie możliwości. Powinien on szczególnie zainteresować fanów takich twórców, jak Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter czy Dustin O'Halloran.
Zarówno na płycie, jak i na koncertach Michałowi Kmieciakowi towarzyszą absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na skrzypcach gra Dominika Dołżyńska, stale współpracująca z Teatrem Wielkim w Poznaniu, ale i muzykami sceny pop (Sylwia Grzeszczak, Łukasz Zagrobelny). Na wiolonczeli - Aleksandra Walczak, która współpracowała m. in. z Rayem Wilsonem i Kevem Foxem.
Nagrania, które odbyły się na początku 2016 roku w Studiu im. Alberta Hofmanna, realizował Bartłomiej Frank, producent współpracujący m. in. z Grabkiem, Bajzlem, Biff, Mają Koman czy Pogodno. Pod koniec marca na YouTube pojawił się klip do utworu "Memory Of Us", który wyreżyserował Bartosz Kalbarczyk.
Zanim artyści weszli do studia, zagrali serię koncertów. Wystąpili m. in. na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Najbliższy występ odbędzie się w ramach festiwalu Spring Break w Poznaniu. Spore fragmenty płyty "Love Lost" zabrzmią w czwartek, 21 kwietnia o 21.30 w Klubokawiarni Meskalina.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: -.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 15.04.2016

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020