O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 26 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Co nowego?

Jacek Kaczmarski - Im Memoriam

W kwietniu minęła 10. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego. Z tej okazji Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała dwupłytowy album "In Memoriam", na którym znalazły się najbardziej znane utwory legendarnego barda. W kwietniowym notowaniu Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLIS) płyta znalazła się na wysokim, 9 miejscu. To wyjątkowy sukces zważywszy na niszowy charakter wydawnictwa i dowód na niesłabnącą popularność twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Pierwsza płyta pt. "Sen kochającego psa" zawiera utwory z późniejszego okresu twórczości artysty. W 19 kompozycjach umieszczonych na tym krążku Kaczmarski wyśpiewuje swój liryczny świat, dzieli się ze słuchaczami swoją wrażliwością. Inspiracją do tych utworów są często obrazy najwybitniejszych polskich i europejskich malarzy.
Druga płyta pt. "Koncert na XX-lecie" to wybór utworów z koncertu Kaczmarskiego z okazji dwudziestolecia jego działalności artystycznej. Odbył się on 11 grudnia 1996 roku w Sali Widowiskowej Riviera w Warszawie i został zarejestrowany przez Polskie Radio. Występ ten był o tyle wyjątkowy, że właśnie w tej samej sali, 20 lat wcześniej, poeta i muzyk rozpoczął karierę.
Jacek - nasz bard, gorzki, ironiczny poeta z umiejętnością patosu, jednak kiedy było trzeba. Wielbiony przez tłumy, potem porzucony, nigdy tak naprawdę zrozumiany. Jego ironię, gorzką wiedzę, poczucie nieuchronnej klęski brano za bojowe szturmy. Mądrzejszy w swej twórczości niż w życiu: los nim zakołysał tak mocno, że w pewnym momencie stracił kotwicę. Szybko dojrzał, jednak w ostatnim etapie swego zbyt krótkiego życia: do miłości, samoświadomości, odwagi w radzeniu sobie z cierpieniem. Niebywale utalentowany, mógł stworzyć jeszcze mnóstwo nowych, zaskakujących rzeczy. Dla mnie - artysta i przyjaciel. Mam nadzieję na wielki renesans jego twórczości - wspomina Kaczmarskiego Agnieszka Holland

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: PR.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.05.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019