O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 22 Maj 2019 r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Co nowego?

Jackknife - Echokardia

Stalowowolska rockowa formacja Jackknife po udanym debiucie z 2010 roku powraca z doskonale zapowiadającą się płytą "Echokardia". Wydawcą nowego albumu będzie warszawska Fonografika - płyta ujrzy światło dzienne 8 czerwca
- Zakończyliśmy już pracę w studio, teraz materiał czeka na mix, a później zostanie oddany w ręce Leszka Kamińskiego, który zajmie się masteringiem albumu - mówi Tomasz Gutka, gitarzysta Jackknife. - Ustaliliśmy również z naszą wytwórnią Fonografiką ogólnopolską datę premiery płyty na 8 czerwca. Płyta dostępna będzie między innymi w salonach Empik, Media Markt, Saturn, iTunes Store oraz dobrych sklepach muzycznych - dodaje.
Jackknife wywoływał żywe zainteresowanie mediów już od początku swojego istnienia w 2008 roku z uwagi na młody wiek twórców zespołu. - Woleliśmy, by zainteresowanie nami powodowane było naszą muzyką a nie wiekiem - mówi 19letni dziś Tomasz Gutka. - Skupiliśmy się przede wszystkim na pracy: rozwoju i poszukiwaniach stylu i brzmienia Jackknife. Album "Pierwsze rozdanie" z 2010 roku stał się naszą wizytówką. "Echokardia", którą wydamy 8 czerwca to o wiele dojrzalszy album, który pokaże, jaką drogą zdecydowaliśmy się podążać - dodaje muzyk.
Jackknife pochodzi ze Stalowej Woli, gra od 2008 roku i tworzy muzykę rockową. Pomimo młodego wieku zespół ma na koncie kilkaset koncertów, jest zdobywcą 14 nagród na festiwalach ogólnopolskich i finalistą międzynarodowego festiwalu Carpathia. Oprócz nagród i wyróżnień, zespół grał na zaproszenie TVP2 w Warszawie podczas pikniku "Dotknij Niepodległości", jest również obecny w czasopismach muzycznych. Dużą popularność przyniosła Jackknife wydana w 2010 roku debiutancka płyta "Pierwsze rozdanie", która zadecydowała o obecności młodej rockowej formacji w wielu stacjach radiowych w kraju, (m.in. w radiowej Trójce i Jedynce) oraz teledyski, które do dziś obejrzeć można w stacjach muzycznych.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.05.2013

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019