O nas
STRONA GŁÓWNA >>
MUSICCD

Dzisiaj jest Poniedziałek, 30 Marzec 2020 r. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Nowości

BLUSZCZ

Bluszcz - Junior

DJANGO BATES

Django Batesa - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

KAYAH & BREGOVIĆ

Kayah i Bregović - reedycja

GUZIOR

Guzior - Evil Twin

ILONA SOJDA

Ilona Sojda - Śnił mi się raj

MARCINER

Marciner - Milion dni

PATRYCJA KAMOLA

Patrycja Kamola - Czekajšc na miłoœć

Quebonafide - Eklektyka Vinyl

120

QUEBONFIDE

Quebonafide - QueQuality

ANVISION

AnVision – New World

MICHAŁ KMIECIAK

Michał Kmieciak - Love Lost

RAP NAJLEPSZEJMARKI

Rap Najlepszej Marki vol. 2 - składanka

VIENIO

VIENIO - H.O.R.E

NODANCE

NoDance - Nieproszony go?ć

MARTYNA JAKUBOWICZ

Martyna Jakubowicz - Prosta piosenka
Recenzje
GRIN PISS - Perfect Feelling
UR - Spirit
CANDIDA - Zoom
KOBIETY - Amnestia
TYMON TYMAŃSKI & TRANSISTOR - Don't Panic! We're From Poland
Więcej... 
Programy
Winamp
Intymnie

"Mogę zaśpiewać nawet książkę telefoniczną, a i tak sprawię, że ludzie będą płakać." - MICHAEL STIPE (R.E.M.)

Poprostu Forum
No To Graj !

JVC GR-HRD1 - kamera wysokiej rozdzielczości

JVC GR-HRD1 - kamera wysokiej rozdzielczości

Firma JVC wprowadziła do sprzedaży (Japonii i USA) kamerę systemu Mini-DV GR-HD1. W Europie dostępna jest jako model GR-PD1 od czerwca 2004. Jest to specjalna progresywna kamera, która pozwala na filmowanie obrazów wysokiej jakości. Specjalny przetwornik CCD 1/3 cala i 1,18 mln pikseli (efektywna 840 tyś. pikseli) pozwala na filmowanie z rozdzielczością prawie 720 linii (zwykła TV ma 650 linii) co oznacza m.in możliwość kręcenia filmów o doskonałych parametrach obrazu w formacie 16:9.
Kamera potrafi zapisywać obraz na taśmie miniDV Pro w formacie DV, ale także w formacie DVD MPEG2 (również na kartach pamięci Secure Digital), przy 30 klatkach na sekundę w systemie NTSC. Specjalny zespół soczewek, które tworzą optykę z przysłoną 1.8 i stabilizacją obrazu, wiernie przenoszą obraz do przetwornika CCD. Przetwornik ten jest obecnie jednym z najnowszych typów przetworników. Jest on zbudowany z piksela standardowego - zielonego oraz z dodatkowych pikseli dla koloru białego, żółtego i cyjanowego) Odpowiednie połączenie tych barw daje dodatkowe kolory podstawowe: czerwony i niebieski. Dzieki takiemu zabiegowi możliwe jest lepsze odzwierciedlenie tychże barw i tym samym polepsza się jakość obrazu widzianego przez przetwornik CCD. Bardzo podobna metoda jest juz stosowana w aparatach cyfrowych firmy Sony ( o czym pisaliśmy we wrześniu 2003 roku), przyczym tak prócz barw podstawowych RGB stosuje się jeszcze dodatkową: cyjan

Kamera posiada pełną regulację parametrów obrazu i dźwięku stereo 2 i 4 kanałowego. Można ją podłączyć zarówno do telewizora czy magnetowidu poprzez złącza S-Video (także do magnetowidów D-VHS produkowanych przez JVC), ale takze poprzez złącze FireWire (IEEE1394) do każdego komputera. Na obiektywnie założona jest osłona przeciwsłoneczna prostokątna (dodaje powabu kamerze), a szerokość obiektywu, tak jak w wielu kamerach JVC, wynosi 52 mm.
Kamera nie jest zbyt lekka. Waży bowiem sama aż 1.2 kg. Po dodaniu akumulatora i kasety waga wzrasta do 1.5 kg. Kamera pobiera prawie 8.5 W mocy, dlatego jest wyposaśona w większy niż zwykłe kamery akumulator Litowo-jonowy o pojemności 2800 mAh, co pozwala na pracę w trybie HD ponad 2 godziny, a w trybie DV prawie 3 godziny!!!
Kamera bardzo dobrze dopasowywuje się do ręki użytkownika dzięki specjalnej obrotowej rączce, która znajduje się z prawej strony kamery, a która stanowi jednocześnie moduł nagrywający (po otwarciu pokrywy wkłada się do środka kasetę miniDV). Obraz może być wyświetlany zarówno przez ruchomy wizjer jak i przez 3.5 calowy regulowany wyświetlacz LCD.
Każdy nabywca modeu GR-HD1 otrzymuje przy zakupie zestaw kabli połączeniowych audio-video, obszerną instrukcję obsługi, oprogramowanie na CD, ładowarkę akumulatora, osłonę obiektywu, pilota zdalnego sterowania, kasetę czyszczącą miniDV, kartę pamięci SD o pojemności 8MB oraz inne mniej istotne akcesoria.
Na razie ten model jest niedostępny w Europie. Niemniej w ciągu kliku miesięcy powinno się pojawić wsparcie dla systemu PAL dostosowanego do naszych standardów telewizyjnych.
Niestety cena tego modelu nie jest już dostosowana do naszych kieszeni. Kamera JVC GR-HD1 kosztuje ponad 3500 dolarów co lokuje ją w strefie cenowej górnej. Jest to raczej produkt przeznaczony dla półprofesjonalistów o profesjonalistów. Niemniej jest to przede wszystkim zwiastun tego co będzie się działo w najbliższych latach na rynku kamer DV. Widać wyraśnie kierunek zmierzający do dostosowania urządzeń nagrywających DV do technologii HDTV
Czekamy zatem z niecierpliwością na dalsze koleje losu tego modelu i jego mniejszych (czytaj: tańczych) sióstr.
Inne informacje można uzyskać na stronie JVC.

Dodaj swoją opinię...

Aktualizacja: 15.03.2004

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020